Pozitif Su Etkisi Nedir ve Çözümü

Pozitif Su Etkisi Nedir ve Çözümü

Pozitif Su Etkisi Nedir ve Çözümü Halk arasında terleme olarak bilinen Pozitif Su Etkisi fazlaca nem olan yerlerde kendini gösterir. Evler için özellikle mutfak ve banyo gibi buhar oluşturan alanlarda fazla oluşur. Su buharı soğuk duvara çarptığı zaman ısı kaybederek sıvı hale dönüşür. Oluşan su duvarda göründüğü için terleme yapmış deriz. Zamanla duvarlardaki bu nem mikropların yaşayıp çoğalabileceği bir ortam oluşturur ve hem sağlıksız hemde çirkin bir görüntü oluşur. Bu rutubeti engellemek için sizlere Dyoterm’i öneriyoruz.

Dyoterm nedir

Pozitif su etkisi, ortamdan kaynaklı gelişen rutubet sorunudur. Banyo, mutfak, yemekhane, tekstil fabrikalarının ütü kısmı, kaplıcalar, süt yoğurt fabrikaları gibi. Su buharının yoğun olduğu ortamlarda bu sorun gerçekleşir. Ortamda bulunan su buharları, soğuk duvar yüzeyine çarptığında, yoğunlaşarak tekrar su haline döner (yoğuşma). Bu durumda duvar yüzeyleri nemli bir hal alır, belli bir süre sonra yüzeyde yoğun bir şekilde küf-bakteri oluşumu,siyahlaşmalar, boyada kabarıp, dökülme sorunlarına neden olur. Herhangi bir boyama sistemiyle bu tip bir problemi çözmek oldukça zordur ve uzun süreli bir çözüm getirmez. Bu tip ortamdan kaynaklı yüzey problemlerinde yapılacak işlem, öncelikle yüzeyin temizlenmesidir. Kabaran dökülen yerler kazınıp, gerekli macun tamiratı yapılır. Yüzeydeki küf ve bakterilerin öldürülmesi için çamaşır suyu ile yüzey iyice temizlenir ve yüzey iyice kuruduktan sonra Dr. Dyo serisinden DYOTERM ürünü uygulanır. Dyoterm formülasyonunda, mikro cam bilyacıklar ve antibakteriyel ajanlar mevcuttur. Uygulama 2 ya da yoğuşmaya karşı direnç etkisini (anticondantation) arttırmak için 3 kat yapılmalıdır.

Pozitif Su Etkisi Nedir ve Çözümü

Yüzeylerimizde gerek pozitif, gerekse negatif su basıncının etkilerini tam olarak ortadan kaldırmak için, problemin ana nedeni tespit edilmelidir ve öncelikle problem ortadan kaldırılmalıdır.

DYOTERM  ÖZELLİKLERİ

Küf ve nem (yoğuşma) oluşturan banyo, mutfak gibi rutubetli mekanlarda ayrıca sıcak yüzeyi ve kadife dokusu ile bebek odalarında ve her türlü iç mekanlarda kullanıma uygun bir iç cephe boyasıdır.

Su bazlıdır.

Uygulandığı alanlara desenli mat bir görünüm ve sıcak bir  yüzey sağlar

Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir,

TS 5808’e uygundur.

Pozitif Su Etkisi Nedir ve Çözümü

UYGULAMA ŞEKLİ VE BOYANABİLEN ALAN

Özellikle nemli ortamlar için tasarlanmıştır. Banyo,mutfak, benzeri rutubetli mekanlarda sorun çözücü olarak kullanılacağı gibi yüzeyinin diğer boyalara göre daha sıcak olması nedeniyle bebek odalarında  kullanılması tavsiye edilir .

*   0,75 L ile 2 – 2,5 m² yüzey boyanır.

**  2,5 L ile 7,5 – 9 m² yüzey boyanır.

*** 15 L ile 45 – 52,5 m² yüzey boyanır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Ulaşın  Cep: 0532 574 86 01  Whatsapp 0532 574 86 01

Sizin de Eviniz UZMANLAR YAPI  ile Renklensin İstiyorsanız Bizi Ulaşın  Web: www.uzmanlaryapi.com Cep: 0532 574 86 01  Whatsapp 0532 574 86 01

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.