Evlerde Yağlı Boya Uygulamaları – Yağlı Boya Uygulaması Nasıl Yapılır

Evlerde Yağlı Boya Uygulamaları – Yağlı Boya Uygulaması Nasıl Yapılır

Evlerde Yağlı Boya Uygulamaları – Yağlı Boya Nasıl Yapılır. Evlerde Yağlı Boya Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar.

Evlerde Yağlı Boya Uygulamaları – Yağlı boya sentetik solvent bazlı bir boya olduğu için tiner ile inceltilir. Renkleri su bazlı boyalara göre daha canlı ve net olmakla beraber uygulanışı daha zor ve zaman alıcıdır. Su bazlı slikonlu boyalardan çok önce sentetik yağlı boyalar evlerin boya işlerin de ve diğer mekan ve yüzey boyama işlerinde en sık kullanılan ürünlerden’di. Fakat daha sonra yerini kullanımı ve uygulaması daha basit ve hızlı olan silinebilir su ile karışan boyalara bıraktı.

 

Yağlı boya uygulanacak zemin alçısı çekilmiş zımparası yapılmış ve sentetik astarı sürülmüş olmalıdır. Boyayı %15 %20 oranında tiner ile incelterek uygulamak gerekir. Kıvam; inceden biraz daha koyu, role’ye sürüldüğü zaman akma yapmayacak şekilde olmalıdır. Yüzey belli bir yere kadar boyandıktan sonra başa dönüp tekrar bir tarama yaparak boyamak, sentetik boyanın duvarda akmasına ve boyanın duvara daha iyi tutunmasını ve yapışmasını sağlayacaktır.

 

Sentetik yağlı boyaların en büyük dez avantajı kokusudur. Ağır ve rahatsız edici bir genel kokusu vardır. Bunun sebebi, imalatında kullanılan kimyasal sentetik malzemelerdir. Bu yüzden ortam sürekli olarak havalandırılmalıdır. Astım ve solunum yolu rahatsızlığı olan kişiler bu boyalardan uzak durmalıdır. Su bazlı boyalara göre siline bilirlik özelliği fazla fazla ve daha uzun ömürlüdür. Fakat nefes alma özelliği yoktur. Bu yüzden uygulandığı yerlerde zamanla terleme ve akma sorunları ile karşılaşılabilir. Özellikle kapalı ve havanın az girdiği mekanlarda yağlı boya önerilemez. Kesinlikle işinin uzmanı, profesyonel ustalar tarafından uygulanması gereken bir iştir.

 

Boyanın tiner ve inceltilmesi ile başlayan aşamasından, kestirme ve rulo ile boyama safhasına kadar, her bölümü ustalık ve tecrübe isteyen sentetik yağlı boya işi, canlı ve estetik renk tonları, uzun süre silinebilir olması özellikleri ile sizlere su bazlı boyalara alternatif olma şansı sunmaktadır. Uzmanlar Yapı , sentetik yağlı boya işlerinizde’de sizlere en güvenilir işçilik ve fiyatlandırma konularında yardımcı olmaya devam etmektedir. Kaliteli ve sorunsuz tadilat, tamirat işleriniz için 7/24 hizmetinizdeyiz.

UZMANLAR YAPI

Profesyonel Alçı Boya Mantolama Ustası UZMANLAR YAPI 0532 574 86 01

Sizin de Eviniz UZMANLAR YAPI  ile Renklensin İstiyorsanız Bizi Ulaşın  Web: www.uzmanlaryapi.com Cep: 0532 574 86 01  Whatsapp 0532 574 86 01

Bir Yanıt

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.